GİZLİLİK VE GÜVENLİK

Değerli Üyemiz,
Kişisel bilgilerinizin korunması ve ödeme sırasındaki güvenliğiniz bizler için çok önemlidir. Verilerin korunması gereken değerler olduğunu düşünmekteyiz ve bu nedenle de kişisel bilgilerinizin yetkisiz erişimlere ve açıklamalara karşı korunması için birçok araç (kriptolama, şifreler, fiziksel güvenlik vb.) kullanmaktayız.
Bilgilerinizin Alınması ve Kullanımı
İstisnasız tüm müşterilerimize ait kişisel bilgiler, kati suretle gizlilik içerisinde alınmaktadır. Bununla beraber iş sürecimizin sorunsuz ilerlemesi için müşteri bilgilerimizin saklanması ve kullanımı kısmen gereklidir. Hizmetlerin en iyi şekilde karşılanması için, işin tamamlanmasına yönelik bilgiler İstanbul Esenyurt Üniversitesi'nde saklanır ve kişisel bilgiler kesinlikle 3. şahıslara iletilmemektedir. Ancak kişisel bilgilerinizi, hizmetlerimizi sağlamak, yasal yükümlülükleri yerine getirmek, İstanbul Esenyurt Üniversitesi kuralları ve politikalarını uygulamak, satışa sunulan ürün veya içeriğe ilişkin olarak üçüncü kişilerce ileri sürülen hak ihlali iddialarına cevap vermek veya herhangi bir kişinin hakkını veya güvenliğini korumak amaçlarıyla açıklayabiliriz. Üyelik Sözleşmesinde kişisel verileriniz, İstanbul Esenyurt Üniversitesi Türkiye sözleşmelerinde vermiş olduğunuz yazılı onaylar haricinde kullanılmamaktadır.
İstanbul Esenyurt Üniversitesi, kullanıcılara ve kullanıcıların odeme.esenyurt.edu.tr sitesinin kullanımına dair bilgileri, teknik bir iletişim dosyasını (Kurabiye-Cookie) kullanarak elde edebilir. Ancak, kullanıcılar dilerlerse teknik iletişim dosyasının gelmemesi veya teknik iletişim dosyası gönderildiğinde ikaz verilmesini sağlayacak biçimde tarayıcı ayarlarını değiştirebilirler.
İstanbul Esenyurt Üniversitesi müşteri bilgilerini yeni satış kampanyaları hakkında bilgi vermek, ürün ve hizmet sunumunu iyileştirmek üzere saklar ve kullanır. Ayrıca gerektiğinde anonim kullanıcı profilleri pazar araştırması için kullanılmaktadır.
İstanbul Esenyurt Üniversitesi’nin gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın, odeme.esenyurt.edu.tr sitesine ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, İstanbul Esenyurt Üniversitesi'nin herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.
İstanbul Esenyurt Üniversitesi, işbu Gizlilik Politikası hükümlerini, dilediği zaman odeme.esenyurt.edu.tr sitesinde yayınlamak suretiyle tek taraflı olarak değiştirebilir. İstanbul Esenyurt Üniversitesi’nin değişiklik yaptığı Gizlilik Politikası hükümleri, odeme.esenyurt.edu.tr sitesinde yayınlandığı tarihte yürürlüğe girer.
Bilgilerin Doğrulanması ve Üyelikten Ayrılma
Müşteriler İstanbul Esenyurt Üniversitesi'nde kendileri hakkında hangi bilgilerin saklanmış olduğunu öğrenmek için ücretsiz olarak yazılı bilgi talep edebilirler. Olası düzeltmeler, engellemeler veya bilgilerin silinmesi hakkındaki talepleriniz - yasaların öngördüğü ölçüde - derhal işleme alınmaktadır. Bilgilerin korunması ve güvenliği hakkında İstanbul Esenyurt Üniversitesi'ne sormak istediğiniz başka sorular olursa, her zaman bilgi@esenyurt.edu.tr e-posta adresimizi kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

İletişim Bilgileri

Telefon:  444 9 123
E-Posta: info@esenyurt.edu.tr
Adres: Doğan Araslı Bulv. No:79 Esenyurt  İstanbul / Türkiye

İstanbul Esenyurt Üniverstiesi ve Ziyaretçiler Arasındaki Bilgi/Haberleşme Güvenliği

İstanbul Esenyurt Üniversitesi sipariş bölümlerinde site ile ziyaretçi arasındaki olan tüm haberleşmeler 128 bit SSL güvenlik standartında gerçekleşmektedir.

Kredi kartı bilgilerinin verileceği sayfada bu haberleşme biçiminin bulunup bulunmadığını, sayfaya erişildiğinde adres çubuğunda yazan ifadenin http://.. biçiminde değil, https://.. biçiminde oluşu ifade etmektedir. Bu nitelikteki sayfalara ulaştığınızda internet tarayıcınızın sağ alt köşesinde kilit işareti de yer almaktadır. Sitemizde bu koruma tekniği uluslararası güvenlik firması Rapid SSL tarafından sağlanmaktadır.

İstanbul Esenyurt Üniversitesi ve Banka Arasındaki Haberleşme Güvenliği

Verified by Visa ve MasterCard SecureCode logoları bulunan sanal işyerlerinden yapılan online alışverişler Visa ve MasterCard güvencesi altındadır.

İstanbul Esenyurt Üniversitesi'de bu güvence ile sizlere hizmetini sunar.

Kredi kartı bilgilerinin odeme.esenyurt.edu.tr’den bankaya aktarılması ile ilgili güvenlik, banka'nın sunduğu maksimum kalitede güvenlik ile gerçekleşmektedir.

Sözkonusu güvenliğin çok sayıda bileşenin yanında, CVV2/CVC2 kodu da çalıntı kart veya kart bilgileri ile alışverişe karşı önlem olarak odeme.esenyurt.edu.tr’de kullanılmaktadır.

odeme.esenyurt.edu.tr’ Site Bünyesindeki Veri Güvenliği

İnternet Sitelerinde Güvenli ortamda yapacağınız işlemlerde siz ve kredi kartını size tahsis eden banka haricinde hiçbir kişi, kurum ve kuruluş tarafından bilgilerinize ulaşamamaktadır.

odeme.esenyurt.edu.tr'de bulunan Kredi kartı işlem sayfası kart bilgilerini doğrudan banka POS sistemine iletmekte ve işlem sonucunu müşteriye bildirmektedir. Kredi kartı bilgileri kesinlikle hiçbir suretle e-posta veya benzeri yöntemlerle bankaya aktarılmamaktadır. Online işlemin bir sonucu olarak aktarılan kredi kart bilgilerine tarafımızdan dahi erişilmesi kesinlikle mümkün değildir.

UNUTMAYINIZ, odeme.esenyurt.edu.tr hiçbir şekilde (Online olarak, e-postayla,telefonla veya diğer herhangi bir vasıta ile) tarafınızdan kart bilgilerinizi,şifrenizi, -Gizlilik sözleşmesinde belirtilen bilgiler haricinde- kişisel bilgilerinizi talep etmemektedir.Bu tür bilgileri isteyen e-postalara ve sitelere yanıt vermemeniz gerekmektedir.